Bursiyerler

Ziyaret Bursları
Dış Politika ve Barış Araştırmaları Merkezi (CFPPR), kurumları yurt dışında bulunan ve bilimsel faaliyetler (örneğin, saha araştırması, ücretli akademik izin) için Türkiye’yi ziyaret etmeyi planlayan öğrenciler ve akademisyenler için ziyaret bursları sunmaktadır. Araştırmaları uluslararası ilişkiler, barış ve çatışma çalışmaları ve dış politika analizi kapsamına giren adayların başvurmaları şiddetle tavsiye edilir.


İki burs programı sunmaktayız:

Genç bursu, Türkiye’de akademik faaliyetlerde bulunmak isteyen doktora öğrencilerinin yanı sıra kariyerinin başında olan ve kadrolu olmayan akademisyenler için uygundur. Özellikle Türkiye’de saha araştırması yapmak isteyen akademisyenleri ağırlamakla ilgileniyoruz.
Kıdemli bursu, Türkiye’de bilimsel faaliyetler planlayan kadrolu ve kıdemli akademisyenler için uygundur. Ücretli akademik izinlerini Türkiye’de geçirmek isteyen akademisyenleri memnuniyetle ağırlıyoruz.
Burs bir yıla kadar verilebilir.


Sunduğumuz olanaklar:
CFPPR, Bilkent Üniversitesi’nde bulunan motive olmuş araştırmacılar ve farklı bilimsel ilgi alanlarına sahip geniş bir bilim insanı ağından oluşan bir araştırma merkezidir. Akademik faaliyetlerini yürütenleri ağırlamaktan ve onlara keyifli bir akademik ortam sağlamaktan heyecan duymaktayız. Bursiyerler, CFPPR’ye bağlı olmanın yanı sıra, müsaitlik durumuna bağlı olarak, ofis alanına erişim ve araştırma asistan(lar)ı gibi çeşitli avantajlardan yararlanabilmektedirler. CFPPR araştırmayla ilgili fikir alışverişlerini kolaylaştırma ve akademik ağlar kurma fırsatlarına adamış olduğundan, üyeler araştırmalarını sunma fırsatından da yararlanabilmektedirler.


Nasıl başvurulur:
Başvuru sahipleri, konu başlığı “Ziyaret Bursu” olan bir e-posta ile özgeçmiş ve ön yazılarını(önerilen ziyaretin amacı, süresi, programı ve özel ihtiyaçlar hakkındaki bilgiler dahil olmak üzere başvuruyla ilgili diğer bilgileri açıklayan) fppr@bilkent.edu.tr adresine göndermelidir.

Son teslim tarihi yok. Bu açık bir çağrıdır ve başvurular sürekli olarak kabul edilmektedir.